Usługi

Ortopedia – gwarancja długiej aktywności

Konsultacje u ortopedy

Wśród wad wrodzonych na pierwsze miejsce wysuwa się dysplazja stawu biodrowego. Podstawą jej skutecznego leczenia jest prawidłowa diagnostyka i jak najwcześniejsze wykrycie wady. Oprócz typowego badania fizykalnego wykonujemy USG stawów biodrowych. Metoda tą posługujemy się od 1992 roku, po odbyciu szkolenia u jej twórcy, Profesora R. Grafa w Stolzalpe, w Austrii.

Jako ortopedzi zajmujemy się diagnostyką i leczeniem: wrodzonych i nabytych zniekształceń stóp (stopy końsko-szpotawe, płaskostopie), zaburzeń osi kończyn (koślawość kolan, szpotawość podudzi), wad postawy (skrzywienia boczne i zaburzenia krzywizn fizjologicznych kręgosłupa), chorób bioder wieku rozwojowego.

Profilaktyka i leczenie

Profilaktyka i prawidłowe leczenie dziecka to jedyny sposób na właściwy przebieg jego rozwoju oraz uniknięcie w przyszłości wielu schorzeń narządu ruchu, w tym zmian zwyrodnieniowych, których korzenie niejednokrotnie sięgają wczesnego dzieciństwa.

Prowadząc leczenie zachowawcze, opieramy się nie tylko na wieloletnim doświadczeniu i wiedzy zdobytej na kursach, szkoleniach oraz sympozjach krajowych i zagranicznych, lecz także na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w wykonywaniu operacji u dzieci z chorobami narządu ruchu..

ortopeda