> O-nas

Poradnia ortopedyczna

Nasza poradnia ortopedyczna działa we Wrocławiu od ponad 25 lat. Prowadzą ją dwaj ortopedzi dziecięcy: dr n. med. Jerzy Michajłow oraz lek. med. Andrzej Szybiński. Ich wiedza i doświadczenie przekłada się na wysoki poziom świadczonych usług lekarskich.
Pacjentami poradni są przede wszystkim dzieci i młodzież (choć oczywiście nasi lekarze ortopedzi leczą również osoby dorosłe). Zajmujemy się nimi na wszystkich etapach rozwoju: od noworodków (z myślą o nich działa nasza poradnia preluksacyjna), przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym, po nastolatki. Specjalnością naszych ortopedów dziecięcych są m.in. wady wrodzone narządu ruchu, takie jak: koślawe kolana, płaskostopie, stopa końsko-szpotawa.

Opinie Pacjentów o ortopedach z naszej poradni: dr n. med. Jerzy Michajłow

„Poświęcił nam 30 minut, wyczerpująco odpowiadał na nasze pytania. Ma bardzo dobry kontakt i podejście do dziecka. Dobra diagnoza i wskazania do korekty postawy. Polecam”.

„Pan Doktor super, Syn z miejsca go polubił, wszystko wyjaśnia, odpowiada na wszystkie pytania, dobrze obchodzi się z dzieckiem. Nie naciąga na kolejne wizyty, nam zalecił ćwiczenia, pokazał dokładnie jak i powiedział, że kolejna wizyta nie jest potrzebna, chyba że będziemy chcieli to kontrola stópki za dwa miesiące i już. Rzeczowy i miły. Widać, że wie, co robi”.

„Pan Doktor ma naprawdę niesamowite podejście do małego pacjenta, a także do rodziców. Rzeczowo wytłumaczył, na czym polega leczenie i jak ćwiczyć. Dobrał nam odpowiednie obuwie i przede wszystkim odpowiedział na wszystkie pytania, a było ich wiele. Nie patrzył na zegarek i poświęcił nam tyle czasu, ile było trzeba”.

„Nie spotkałam lepszego ortopedy dziecięcego, bardziej merytorycznego, konkretnego, z doskonałym podejściem do małego pacjenta i jego rodziców. Jesteśmy z mężem rodzicami zadającymi mnóstwo pytań lekarzom, a u Pana Doktora nie było zupełnie takiej potrzeby. Tak wyczerpującej informacji życzyłabym sobie od każdego lekarza”.

Opinie Pacjentów o ortopedach z naszej poradni: lek. med. Andrzej Szybiński

„Namiary na doktora Szybińskiego dostałam od rodzica jednego z dzieci, które leczył w poradni ortopedycznej. Od razu postawił trafną diagnozę i zalecił leczenie, które przynosi rezultaty. Gdyby nie on, dziś moja 6-letnia córka miałaby okropną koślawość kolan”.

„Serdecznie polecam Doktora. Trzy razy byliśmy u niego na wizycie (USG stawów biodrowych u córki). Ma dobre podejście do dzieci, a fakt, że ten typ badania trwa wyjątkowo krótko powinien tylko cieszyć. Dobry diagnosta z długim stażem nie marnuje czasu”.

„Rewelacja!!! W końcu lekarz z powołania, dodatkowo uprzejmy. Do tej pory na naszej drodze spotkaliśmy samych konowałów. Dziecko w ogóle się nie bało, doktor słucha rodziców, tłumaczy nawet kilka razy jeśli trzeba, prawdziwy fachowiec”.
„Nasza Majka ma już blisko 2 latka. Była prowadzona przez zespół Szybiński – Michajłow od 3 miesiąca życia. Mieliśmy problem z dysplazją lewego biodra. Leczenie przyniosło efekty. Majka biega, postawę ma dobrą, nóżki całe i zdrowe”.