> > Konsultacje-ortopedyczne

Konsultacje ortopedyczne dla dzieci

Zapraszamy na prowadzone przez nas konsultacje ortopedyczne dla dzieci z Wrocławia i innych okolicznych miejscowości. Podczas konsultacji przeprowadzany jest kompleksowy wywiad lekarski z Pacjentem i jego rodzicami. Pomaga on lekarzowi we wstępnym rozpoznaniu problemu, z jakim zmaga się Pacjent. Dzieci w wieku szkolnym i nastoletnim w trakcie konsultacji poddawani są również badaniu przedmiotowemu, którego zadaniem jest ocenienie aktualnego stanu zdrowia Pacjenta.

Konsultacje są kluczem do podjęcia właściwego leczenia

Konsultacje ortopedyczne dla dzieci odgrywają istotną rolę we właściwym rozpoznaniu problemów z kręgosłupem. Rozpoznanie choroby to pierwszy i w wielu przypadkach także najważniejszy krok do wyleczenia Pacjenta. Właściwie przeprowadzona konsultacja umożliwia wdrożenie planu leczenia postawy u dzieci, pozwalającego uniknąć poważnych zabiegów czy operacji. Do naszego gabinetu warto zgłosić się w każdej sytuacji, gdy dziecko uskarża się na bóle stawów i kości w okolicach kręgosłupa lub jego tryb życia (wielogodzinne przesiadywanie przy biurku, przed telewizorem, brak aktywności fizycznej) sprzyja pojawianiu się problemów z kręgosłupem. Konsultacja ze specjalistą może uchronić go przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi w przyszłości.

W jaki sposób przygotować się do konsultacji?

Do pierwszej wizyty w naszym gabinecie młody Pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać. Wskazane jest, by był on ubrany w wygodny strój sportowy, który umożliwi mu wykonywanie poleceń lekarza w trakcie badania przedmiotowego. Ważne jest, by rodzice zabrali ze sobą dokumentację medyczną dziecka. Po zapoznaniu się z nią, lekarz szybciej będzie mógł postawić właściwą diagnozę problemu. Podczas wywiadu lekarskiego w czasie konsultacji ortopedycznych dla dzieci specjalista zbiera również informację odnośnie przebytej ciąży. Występowanie problemów okołoporodowych (ewentualne zakażenia u matki, przyjmowane przez nią leki) sprzyjają pojawianiu się wad postawy, dlatego warto mieć ze sobą również tego rodzaju dokumentację.