> > Leczenie-wad-postawy

Leczenie wad postawy u dzieci i młodzieży

Prowadzony przez nas gabinet zajmuje się leczeniem postawy u dzieci i młodzieży z Wrocławia oraz innych okolicznych miejscowości. Jako lekarze ortopedzi z wieloletnim doświadczeniem zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem wrodzonych i nabytych odchyleń od ogólnie przyjętych cech prawidłowego kształtu sylwetki. Podczas wizyty zalecane jest przyniesienie posiadanej dokumentacji medycznej oraz ubranie dziecka w wygodny strój sportowy.

Czym są wady postawy?

Za wadę postawy uznaje się wszystkie nieprawidłowości będące odchyleniem od ogólnie przyjętych cech właściwej postawy ciała. Wady postawy dzielą się na wrodzone oraz nabyte. Wśród tych pierwszych dużą grupę stanowią wady stawów biodrowych. Ich wczesnym wykrywaniem zajmuje się poradnia preluksacyjna. Na liście nabytych schorzeń ortopedycznych najczęściej diagnozowanych u dzieci znajdują się m.in. skrzywienie kręgosłupa, asymetria barków, koślawość kolan, szpotawość kolan, płaskostopie, skolioza.

Jakie wady postawy u dzieci i młodzieży leczymy?

Zakres leczenia postawy u dzieci i młodzieży uzależniony jest od konkretnego Pacjenta i problemów, z jakimi się do nas zgłosi. Przed rozpoczęciem leczenia przeprowadzamy szczegółowe konsultacje ortopedyczne, składające się z wywiadu lekarskiego i badań przedmiotowych, dzięki którym możemy poznać przyczynę dolegliwości Pacjenta. Mając wieloletnie doświadczenie w zakresie ortopedii, zajmujemy się leczeniem wad postawy przejawiających się skrzywieniem bocznym oraz zaburzeniem krzywizn fizjologicznych kręgosłupa. Zakres naszych działań obejmuje zarówno diagnostykę, profilaktykę, jak i leczenie zachowawcze oraz operacyjne.

Na czym polega leczenie postawy u dzieci i młodzieży?

Niezwykle istotne w leczeniu postawy u dzieci i młodzieży jest wczesne wykrycie powstałych wad. Jest to o tyle skomplikowane, że wszystkie wady powstające w okresie rozwoju dziecka nie są możliwe do ujawnienia w trakcie pojedynczej wizyty u lekarza ortopedy. Mogą one powstawać lub pogłębiać się na różnym etapie dojrzewania. Niezwykle istotna jest w tej sytuacji rola rodzica, który musi stale kontrolować rozwój swojego dziecka. W przypadku zauważenia odstępstw od ogólnie przyjętych norm, rodzice jak najszybciej powinni umówić wizytę w specjalistycznym gabinecie. Wiedza i doświadczenie lekarzy ortopedów pracujących w naszej przychodni sprawiają, że potrafią oni dopasować metodę leczenia do potrzeb każdego Pacjenta. Dzięki zastosowaniu prawidłowych narzędzi diagnostycznych oraz regularnemu monitorowaniu postępów leczenia możliwe jest uzyskanie pożądanych efektów. Jednocześnie nasi lekarze w swojej pracy i w relacjach z Pacjentami oraz ich rodzicami ogromny nacisk kładą na kwestię profilaktyki wad postawy. Aktywność fizyczna, utrzymanie prawidłowej wagi ciała, kształtowanie właściwych nawyków – to tematy, które regularnie poruszane są w trakcie spotkań z młodymi Pacjentami. Zapraszamy do umawiania wizyt w naszym gabinecie.

Leczenie wad postawy u dzieci we Wrocławiu

Nasi specjaliści dysponują odpowiednimi kwalifikacjami, by móc przeprowadzać różnego rodzaju badania, a także leczyć wady postawy u dzieci. Jest to bardzo delikatny temat, ponieważ układ kostny odpowiada wiele funkcji w ludzkim organizmie. Wady postawy mogą powodować poważniejsze problemy w przyszłości, dlatego tak ważne okazuje się ich szybkie wykrycie. W gabinecie stosujemy różne metody diagnostyki takich wad, a także sposoby leczenia zgodne z aktualnymi odkryciami w dziedziny medycyny i ortopedii. Dzięki temu diagnostyka wad postawy może wykazać wszelkie nieprawidłowości, nawet w sytuacji, gdy są one jeszcze w mało zaawansowanym stadium.

Leczenie postawy u dzieci i młodzieży zależy od specyfiki danego problemu. Z tego powodu specjalista powinien zdecydować, które metody sprawdzą się najlepiej w konkretnym przypadku. Zadaniem lekarza ortopedy jest również przedstawienie informacji na temat prawidłowych nawyków. Minimalizują one ryzyko wystąpienia wad postawy, nawet jeśli jeszcze nie doszło do takich problemów. Mowa tu m.in. o regularnej aktywności fizycznej, a także pozycji podczas nauki czy pracy. Leczenie postawy u młodzieży i dzieci powinno być więc przeprowadzane przy czynnym udziale rodziców, którzy mogą przypilnować przestrzegania odpowiednich zasad przez najmłodszych.