> > Diagnostyka-wad-postawy

Diagnostyka wad postawy u dzieci

W prowadzonym przez nas gabinecie zajmujemy się diagnostyką wad postawy u dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz nastoletnim. Nasze usługi obejmują szereg działań mających na celu wykrycie ewentualnych zmian kształtu lub ustawienia kręgosłupa. Stosujemy sprawdzone w wieloletniej praktyce metody prowadzące do postawienia prawidłowej diagnozy problemu, z którym zmaga się młody Pacjent. Po wykryciu ewentualnych zmian proponujemy plan leczenia, dostosowany indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta. Do umawiania wizyt zapraszamy rodziców wraz z dziećmi z Wrocławia i innych okolicznych miejscowości.

Wady postawy to powszechny problem wśród dzieci i młodzieży

Wady postawy to powszechny problem wśród dzieci i młodzieży w Polsce. Z każdym rokiem rośnie liczba najmłodszych dotkniętych tą chorobą cywilizacyjną. Z danych udostępnionych przez Instytut Matki i Dziecka wynika, że z wadami postawy boryka się nawet do 90% młodych Polaków. Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej i regularnego uprawiania sportu może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Nie chodzi tu tylko o kwestie wizualne i zgarbiony wygląd, ale przede wszystkim o możliwe kłopoty z chodzeniem czy oddychaniem już w wieku dorosłym. Aby mieć znaczący wpływ na prawidłowy rozwój dziecka ważna jest wczesna diagnostyka wad postawy. Szybkie wykrycie problemów ze skrzywionym kręgosłupem pozwala na wdrożenie planu leczenia, który może skutecznie przeciwdziałać trwałej deformacji elementów szkieletu ludzkiego.

Jaki jest zakres naszych działań związanych z diagnostyką wad postawy?

Skrzywienie kręgosłupa i inne wady postawy u dzieci rozwijają się powoli. Rodzice często lekceważą początkowe objawy, jednak nie jest to dobre postępowanie. Na konsultacje ortopedyczne w prowadzonym przez nas gabinecie warto zgłosić się, gdy dziecko posiada złe nawyki, takie jak: wielogodzinne siedzenie przy biurku przed komputerem lub telewizorem, niechęć do wykonywania ćwiczeń na lekcjach wychowania fizycznego czy innych aktywności fizycznych poza szkołą. Nasze działania w zakresie diagnostyki wad postawy obejmują nie tylko diagnozowanie chorób dotyczących kręgosłupa, ale także opracowanie planu leczenia obejmującego program ćwiczeń profilaktycznych, które mają zachęcić dzieci do wzmożonego ruchu i częstszego poruszania się.

Posiadamy wieloletnie doświadczeniem w pracy z młodymi Pacjentami. Posługujemy się sprawdzonymi metodami prowadzącymi do szybkiego wykrycia wad postawy i innych problemów z kręgosłupem. Zapraszamy do umawiania wizyt w naszym gabinecie. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny/mailowy.