> > Diagnostyka-wad-postawy

Diagnostyka wad postawy – Wrocław

Nawet 90% polskich dzieci boryka się z wadami postawy – tak wynika z danych Instytutu Matki i Dziecka. Największym problemem jest skrzywienie kręgosłupa – schorzenie, którego przyczyna może mieć różne źródła.  Niezależnie od etiologii, ważne jest jak najszybsze wykrycie istniejących problemów. Dlatego istotną rolę odgrywa przede wszystkim wczesna diagnostyka wad postawy.

Im wcześniej, tym lepiej

Skrzywienie kręgosłupa oraz inne wady postawy najczęściej rozwijają się bardzo powoli. Nie dają na początkowym etapie wyraźnych objawów, są lekceważone. To poważny błąd – wczesna diagnostyka wad postawy pozwala uniknąć pojawienia się utrwalonych deformacji.

Jak działamy?

Diagnostyka wad postawy obejmuje szereg działań, które pozwalają na wykrycie ewentualnych zaburzeń kształtu i ustawienia kręgosłupa. Podobnie jak w przypadku diagnozowania wad wrodzonych narządu ruchu, mamy w tym zakresie wieloletnie doświadczenie.

Stosujemy wyłącznie sprawdzone metody, dzięki którym jesteśmy w stanie wykluczyć / potwierdzić skrzywienie kręgosłupa. W razie wykrycia nieprawidłowości, przygotowujemy indywidualny plan postępowania z Pacjentem.